نحوه اعتراض به جریمه های رانندگی

نحوه اعتراض به جریمه های رانندگی

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور در خصوص نحوه اعتراض به جریمه های رانندگی گفت: سیستم رسیدگی به اعتراضات جرایم رانندگی در کشور یکپارچه است.

به گزارش گروه دریافت خبر مأوی، سرهنگ احمد کرمی اسد در مورد نحوه اعتراض به جریمه ها گفت: هیچ برگه جریمه ای در سیستم پلیس حذف نمیشود و تنها در صورتی که راننده بتواند مستندات را در خصوص خطای مأمور یا کارمند پانچ جریمه ها ارائه کند قبض از سیستم پلیس حذف میشود. وی افزود: جریمه های دوربینی با توجه به اینکه مستند بوده و عکس تخلف در اختیار پلیس است به هیچ وجه از سیستم حذف نمیشود و اعتراض به جرایم دوربینی پذیرفته نیست. به گفته رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور، اعتراض به جرایم رانندگی در سراسر کشور یکپارچه است و تسهیلات در واحدهای رسیدگی به خوبی ارائه میشود. در حال حاضر به دنبال این هستیم تا شهروندان پس از دریافت صورت حساب جریمه در سایت راهور۱۲۰ بتوانند شناسه قبض و پرداخت را دریافت کرده و بدون نیاز به سفر درون شهری قبض را پرداخت کنند. کرمی اسد با اعلام اینکه درصورتی که خودرویی طبق ماده۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی میزان جریمه هایش به یک میلیون تومان برسد در سیستم پلیس توقیف شده و از طریق پست و پیامک اخطار توقیف برای فرد ارسال میشود، افزود : راننده موظف است ظرف یکماه جریمه را پرداخت کرده در غیر این صورت خودرو توقیف فیزیکی میشود. البته تسهیلاتی برای این رانندگان درنظر گرفته شده است و پس از پرداخت دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست و شکایت بدون مراجعه از سوابق خودرو حذف میشود. البته این موضوع تنها برای خودروهایی است که یک میلیون تومان خلافی دارند.

فرید خدائی فر
vakil@vakil.net
۱دیدگاه
  • فاطمه نجف زاده
    ارسال شده در ۴ مهر ، ۱۳۹۷ / ساعت : ۲۲:۴۴ / پاسخ

    سلام جریمه دوربینی چگونه مستند است وقتی که من در شهر خودم مشغول کارم و ماشینم هم در محل کار پارکه و کارم هم طوری است که ثابت میکند که در آن زمان من حضور داشته ام اما دوربین در تهران برای من در آن ساعت وروز تخلف و توسط دوربین ثبت و اس ام اس میفرستند

ارسال دیدگاه